PZP kalkulačka – výpočet ceny poistného

Helen Martinez 09 feb , 2016 0 comments PZP

Pomou PZP kalkulačky spravíte výpočet cenyChcete uzatvoriť povinné zmluvné poistenie, ale predtým by ste chceli vedieť, aké ponuky sú vám k dispozícii? Presne na tento účel bola vyvinutá PZP kalkulačka. Nie je kalkulačka, ako kalkulačka. Prečo? Pretože, ak si urobíte PZP výpočet na stránke konkrétneho poskytovateľa, získate výpočet ceny len od tohto jedného poskytovateľa. Ale, ak si otvoríte PZP kalkulačku na stránke http://www.uzavripzp.sk/pzp-kalkulacka-vypocet/, nedostanete len jeden výpočet ceny poistenia, ale hneď viacero výpočtov PZP od rôznych sprostredkovateľov, čo vám pomôže sa rozhodnúť, koho skutočne chcete. Vybrať si môžete podľa rôznych kritérií. Podľa najvýhodnejšej ceny povinného zmluvného poistenia, podľa rozsahu žiadaného balíčka, podľa poskytovateľa, prípadne podľa odoziev zákazníkov na poskytovateľa.

PZP kalkulačka na uzavripzp.sk citeľne ušetrí váš čas už len tým, že nebudete musieť navštevovať kamenné pobočky a nechať sa nachytať jej pracovníkmi, prípadne sa nechať prehovoriť na produkt, o ktorý vôbec nemáte záujem, prípade na produkt, ktorý nezodpovedá tomu, koľko ste ochotný dať resp. koľko reálne môžete dať za povinné zmluvné poistenie.

Výpočet PZP

Ako iste viete, povinné zmluvné poistenie sa neuzatvára len na osobný automobil, ale na každé motorové vozidlo, ako napríklad motocykel ( čo sa v súčasnosti zanedbáva a z čoho vznikajú vysoké a časté pokuty), no poistiť je potrebné aj taký prívesný vozík, hoci to môže prísť pritiahnuté za uši. Zákony sú ale zákony a tie treba rešpektovať. Zákonné poistky poskytuje viacero poskytovateľov resp. spoločností, ktorých ceny sa, viac či menej, líšia. Ale presne na to je tu už vyššie spomenutá PZP kalkulačka. Povedzme si, čo obsahuje výpočet PZP na jednotlivé časté dopravné prostriedky, ako aj na prívesný vozík. Takisto sa zmienime o približných cenách na jednotlivé typy povinného zmluvného poistenia.

Výpočet PZP na auto

Vypočítať PZP na auto si môžete veľmi jednoducho, a to pomocou nástroja PZP kalkulačka na stránke uzavripzp.sk. Výpočet ceny poistky na auto ovplyvňujú údaje, ktoré zadáte do tejto kalkulačky. O aké údaje ide?

Cena môže byť výrazne rozdielnaCeny PZP

Výpočet PZP môže ovplyvniť mesto resp. okres, kde sa v súčasnosti vozidlo nachádza. Je logické, že ceny pzp budú o niečo navýšené, ak pochádzate z miesta, kde je veľká premávka, než napríklad z dedín/obcí, kde sú nehodové udalosti zriedkavé. Takisto môže ceny PZP ovplyvniť účel využitia vozidla (či ide o požičiavanie vozidla, bežné použitie alebo o historické vozidlo). Ďalším údajom je počet kilometrov, ktoré približne najazdíte za rok ako aj dátum výroby, značka vozidla, model vozidla, objem motora, výkon motora, prevádzková hmotnosť, najväčšia prípustná hmotnosť, ale aj palivo.

Ceny PZP môžu byť ovplyvnené aj samotnou osobou žiadateľa. Napríklad, či už zavinil nejakú škodovú udalosť, koľko rokov dovtedy bol bez škody. Údaje, ktoré treba do kalkulačka zadať, ale neovplyvňujú výslednú cenu sú: štatút žiadateľa (právnická, fyzická osoba), dátum narodenia, číslo vodičského preukazu, ako aj doba, kedy ste tento preukaz získali.

Ceny jednotlivých vozidiel môžu byť pozitívne ovplyvnené, ak máte dieťa do 15 rokov, účet v OTP banke, ak v súčasnosti platíte aj iné poistenie. Vo formulári si môžete vybrať, v akom intervale chcete vašu zákonnú poistku splácať. Na výber máte štvrťročne, polročne alebo ročne.

Všeobecne môžete natrafiť na také poistenia, ktoré vám ponúknu výborné poistky za niekoľko desiatok eur, no určite sa stretnete aj s takými ponukami, ktoré budú presahovať aj niekoľko stoviek eur.

Výpočet PZP na motocykel a na prívesný vozík

Ak potrebujete výpočet PZP na motocykel, prípadne výpočet na prívesný vozík, postup je úplne rovnaký ako pri výpočte ceny zákonnej poistky na auto. Čo môže byť rozdielne sú ceny, ktoré sú ovplyvnené rovnakými faktormi ako pri osobných automobiloch.

Čo je nutné spraviť po výpočte ceny?Výpočet PZP je hotový, čo teraz?

Ak ste vyplnili všetky potrebné údaje a odoslali ste ich kliknutím na „Porovnať ceny“. Po niekoľkých sekundách vám vybehne hneď niekoľko ponúk s cenovým ohodnotením a iným osobitým popisom, na základe ktorých sa môžete rozhodnúť, s ktorou spoločnosťou uzatvoríte povinné zmluvné poistenie na prostriedok, ktorý potrebujete. Po odoslaní žiadosti o konkrétnu zákonnú poistku môžete v najbližších minútach čakať potvrdzujúci mail zo strany poskytovateľa poistky, v ktorom bude uvedené koľko máte zaplatiť, ako môžete zaplatiť, kam peniaze poslať, návrh zmluvy, biela karta, podmienky poistky…

Biela karta je dočasná náhrada zelenej karty, ktorú dostanete poštou po zaplatení požadovanej sumy. Platná je 30 dní a teda do tejto doby musíte sumu zaplatiť. V opačnom prípade poistenie zaniká.

Nezabudnite, že samotný výpočet PZP nie je záväzný, dokonca ani výber konkrétneho poskytovateľa poistky nie je záväzný, hoci ste z ich strany obdržali potvrdzujúci mail, aj so zmluvou. Zmluva nadobúda platnosť v deň zaplatenia dohodnutej sumy do vopred stanoveného termínu. V prípade nezaplatenia poistky po uplynutí tejto doby, návrh zmluvy zaniká a vy budete figurovať ako nepoistená osoba. Ak ste sa však medzičasom poistili v inej spoločnosti, samozrejme, že sumu druhej spoločnosti, ktorej ste vypovedali, neplaťte. Hoci nejde o výpoveď v pravom slova zmysle, keďže vypovedať sa dá spoločnosti, s ktorou ste uzavreli zmluvu, a to zaplatením potrebnej sumy. Starostlivo rešpektujte všetky dôležité dátumy, aby ste sa neocitli v situácii, kedy vám príslušníci Policajného zboru udelia pokutu za neuzavreté povinné zmluvné poistenie.

PZP kalkulačka je veľmi užitočný nástroj, o ktorom sme sa vám snažili povedať všetko. Ak však máte záujem aj o iné informácie, kliknite si tu.

Written By Helen Martinez

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *